De wereld van het kamperen

De beste campings in Spanje

✓ Bijgewerkt 2025 ✓ Deskundige analyse. Ontdek de 10 beste campings van Spanje uit 1200 geanalyseerde campings met beoordelingen en scores.

Gepubliceerd: · Bijgewerkt: · 18 min leestijd

Van camping Armanello willen we helpen verduidelijken aan de gebruikers van de camping en degenen die denken van zijn wat zijn de beste campings in Spanje . Maar wij willen zo objectief mogelijk zijn en zullen ons basere

✓ Bij Camping Armanello willen we alle campeerders die het al zijn helpen, en de mensen die nog niet weten dat ze het zijn aanmoedigen. In deze «gids» of analyse bespreken we de meest opvallende campings van Spanje. We streven ernaar zo onpartijdig mogelijk te zijn en steunen daarbij op de echte meningen van campeerders en gebruikers in het algemeen, en gebruiken kunstmatige intelligentie om die gegevens te interpreteren.

Beste campings van Spanje, op basis van echte beoordelingen en recensies

Bij het opstellen van onze ranglijst hebben we de groeiende populariteit van de termen Glamping en Camping Resort opgemerkt. We hebben dit al besproken in eerdere artikelen. Deze keer richten we ons op hoe we de lijst van de beste campings van Spanje hebben samengesteld.

  1. We bekijken platforms zoals Pincamp.de (voorheen ADAC), ANWB.nl, GoogleMaps en Tripadvisor.
  2. We selecteren campings met meer dan X beoordelingen, afhankelijk van het platform. We denken dat 10 beoordelingen momenteel nog niet genoeg zijn om voldoende geloofwaardigheid te geven.
  3. We zetten alle gegevens van Inspecteurs en Gebruikers in een tabel, behalve Booking.com.
  4. Veel grote en bekende campings staan niet op Booking.com en zouden daardoor geen score hebben, wat het gemiddelde cijfer zou vertekenen.
  5. Zodra we alle gegevens hebben, vragen we de AI om de tabellen te analyseren, met alle bovenstaande informatie, en ook een vermelding te geven aan campings die niet geïnspecteerd zijn maar wel goede gebruikersbeoordelingen hebben.

**We hopen dat onze collega's in de sector zich niet beledigd voelen, want het is mogelijk dat we een camping over het hoofd hebben gezien. Onze excuses bij voorbaat.

GEGEVENSTABEL: ADAC, ANWB, GOOGLE EN TRIPADVISOR

NAAM VAN DE CAMPINGACSI INSPECTEURSCOREANWB INSPECTEURSCOREGOOGLE BEOORDELINGSSCOREAANTAL GOOGLE BEOORDELINGENADAC/ANWB KLANTENSCORETRIPADVISOR SCOREAANTAL TRIPADVISOR BEOORDELINGEN
Camping Nautic Almata54,54,418144,83,5126
Camping Las Palmeras Costa Brava4,54,54,511164,74,5273
Camping Mas Nou44,54,415564,74,5135
Camping Aquarius554,519474,64,5100
Camping Begur44,54,412814,64214
Camping La Ballena Alegre Costa Brava554,533954,64272
Camping Amfora554,429584,54,5559
Camping Playa Brava4,54,54,311184,54526
Camping Kiko Park54,54,124814,53,5255
Camping Las Dunas554,432054,54349
Camping Playa Barà4,54,54,330744,54526
Camping Joan Bungalow Park444,332994,341922
Camping Las Palmeras4,544,314004,44437
Camping La Torre del Sol54,5444824,33,5761
Camping & Resort Sangulí554,588394,341794
Playa Montroig Camping Resort554,354094,241219
Alannia Costa Blanca554,370484,24,52014
La Marina Resort by Samay554,382494,243556
Bravoplaya Camping Resort544,440434,13,5270
El Delfín Verde54,54,1531743,51110
Camping Pinar San José4,419943,5190
ALANNIA GUARDAMAR554,33993,84,51102
Camping Las Lomas44,54,517244,34,5534
La Siesta Salou Resort & Camping4,54,54,4270554,51400
Camping Armanello444,412384,84,5325
Camping Bella Terra4,54,54,321183,94427
Camping Bungalows Mirador De Cabañeros4,5111944,5248
Camping La Viorna3,53,54,6155254,5287
Camping Itxaspe3,53,54,779644,5374
Camping El Astral444,421843,34,5819
Camping Els Roures4,411404,5485
Camping Las Palmeras Costa Brava4,54,54,511164,74,5273
Camping Bungalows Altomira3,53,54,324934563
Devesa Gardens Camping & Bungalows4,54,542702341163
Camping Les Medes554,613194,74,5350
Camping Gavín44,3153443,541
Camping Las Corralizas4,619434,5580
Camping Lago Barasona44,54,518434,5495
Camping Vall de Camprodon44,414494,5417
Alannia Costa Dorada3424653,341008
Campingred Cabo de Gata3,543,917603,64734
Camping L’Amfora554,429584,54,5559
Camping Playa Joyel444,334604,54539
Alannia Els Prats Camping & Resort4,54,5435054871

GEGEVENSTABEL: BOOKING.COM

NAAM CAMPINGBEOORDELINGAANTAL BEOORDELINGENCOMFORTSCORE GEBRUIKERSEINDSCORE GEBRUIKERS
GLAMPING DO MARExcepcional281Confort 9,79,5
Bungalows LaspaúlesFantástico74Confort 9,49,4
Tranquilo GlampingFantástico246Confort 9,59,3
CAMPING LA ZARAPICA – Palacios del SilFantástico176Confort 9,19,3
La Noguera CampingFantástico77Confort 9,49,2
CAMPING RAMALESFantástico620Confort 9,09,1
Camping Vila de SarriaFantástico457Confort 9,19
Camping-Bungalows Ciudad de AlbarracínFantástico196Confort 8,79
Camping SolauFabuloso432Confort 8,98,9
Costa del Sol Glamping VillageFabuloso327Confort 9,18,9
Càmping Organyà ParkFabuloso285Confort 8,98,9
Camping ColombresFabuloso195Confort 9,18,9
Camping LlavorsiFabuloso112Confort 8,78,9
Tamarit Beach ResortFabuloso607Confort 8,88,8
Camping Pla de la TorreFabuloso406Confort 9,28,8
Camping ArmanelloFabuloso372Confort 8,88,8
Camping Caravaning CuencaFabuloso267Confort 8,68,8
Camping AnetoFabuloso221Confort 8,58,8
Camping & Bungalows LeagiFabuloso202Confort 9,08,8
Camping Cañones de Guara y FormigaFabuloso119Confort 8,58,8
Camping Estival Torre de la MoraFabuloso1.973Confort 8,58,7
Camping Roca GrossaFabuloso642Confort 8,58,7
Cabañas Mirador de ÉzaroFabuloso396Confort 9,18,7
Camping Arena BlancaFabuloso332Confort 8,88,7
Camping las CatalinasFabuloso296Confort 8,88,7
Camping Al-BerekaFabuloso270Confort 8,78,7
Camping La FundicionFabuloso244Confort 8,88,7
Camping Fonts del AlgarFabuloso183Confort 8,68,7
Camping & Bungalows Platja BravaFabuloso143Confort 9,18,7
Bungalows CantiaFabuloso113Confort 8,88,7
Camping VictoriaFabuloso102Confort 8,98,7
Bungalows Mar Menor, paz a orillas del marFabuloso66Confort 9,38,7
Camping El GarroferFabuloso2.559Confort 8,68,6
Camping CaledoniaFabuloso1.578Confort 8,68,6
Bungalows y Mobil Homes Camping RegioFabuloso909Confort 8,48,6
EL DELFÍN VERDE RESORTS – Platja d’AroFabuloso611Confort 9,08,6
La Siesta Salou Resort & CampingFabuloso560Confort 8,68,6
Camping UrbionFabuloso374Confort 8,68,6
Oasis Country ParkFabuloso226Confort 8,58,6
Camping Alicante ImperiumFabuloso193Confort 8,68,6
TAIGA Lake CaspeFabuloso182Confort 8,78,6
Camping Reina IsabelFabuloso138Confort 8,38,6
La Masia BG parcFabuloso81Confort 8,88,6
Camping CovadongaFabuloso61Confort 8,88,6
GoogleFacebookTripadvisorADACBooking.com
Camping Armanello 2025 (maart)4,44,44,548.8

Op dit moment willen we de inzet van ons hele campingteam benadrukken. Hoewel we een kleine familiecamping zijn, hebben we goede beoordelingen. We kunnen niet concurreren met de 10 beste campings van Spanje, en dat is ook niet ons doel, maar we blijven dromen dankzij de cijfers van onze bezoekers.

De campings volgens AI

Na het analyseren van de bovenstaande tabellen met kunstmatige intelligentie, zijn er resultaten per gegevensgroep naar voren gekomen, plus enkele speciale vermeldingen.

Beste Campings Volgens de Scores van ADAC, ANWB, Google en Tripadvisor

Op basis van de beoordelingen van ADAC en ANWB, en op het aantal en de kwaliteit van de beoordelingen op Google en Tripadvisor, zijn de beste campings in Spanje in 2025:

CampingADACANWBGoogleTripadvisor
Camping Aquarius554.5 (1947 reseñas)4.5 (100 reseñas)
Camping La Ballena Alegre Costa Brava554.5 (3395 reseñas)4 (272 reseñas)
Camping Amfora554.4 (2958 reseñas)4.5 (559 reseñas)
Camping Las Dunas554.4 (3205 reseñas)4 (349 reseñas)
Camping Les Medes554.6 (1319 reseñas)4.5 (350 reseñas)
Camping & Resort Sangulí554.5 (8839 reseñas)4 (1794 reseñas)
Playa Montroig Camping Resort554.3 (5409 reseñas)4 (1219 reseñas)
La Marina Resort554.3 (8249 reseñas)4 (3556 reseñas)
Alannia Costa Blanca554.3 (7048 reseñas)4.5 (2014 reseñas)
Camping Playa Joyel444.3 (3460 reseñas)4 (539 reseñas)

Deze campings vallen op door de combinatie van officiële inspecties en hoge gebruikersscores op verschillende platforms.

Beste Campings Volgens Booking.com

De tabel van Booking.com biedt een aanvullend beeld, met campings die zijn geselecteerd op basis van hoge beoordelingen en minimaal 60 reviews. De 10 beste campings op dit platform zijn:

  1. Glamping Do Mar – Score: 9.7 (281 beoordelingen)
  2. Tranquilo Glamping – Score: 9.5 (246 beoordelingen)
  3. Bungalows Laspaúles – Score: 9.4 (74 beoordelingen)
  4. La Noguera Camping – Score: 9.4 (77 beoordelingen)
  5. Camping Pla de la Torre – Score: 9.2 (406 beoordelingen)
  6. Costa del Sol Glamping Village – Score: 9.1 (327 beoordelingen)
  7. Camping Colombres – Score: 9.1 (195 beoordelingen)
  8. Cabañas Mirador de Ézaro – Score: 9.1 (396 beoordelingen)
  9. Camping Ramales – Score: 9.0 (620 beoordelingen)
  10. Camping & Bungalows Leagi – Score: 9.0 (202 beoordelingen)

Hier valt de aanwezigheid van veel glampings op, wat erop wijst dat gebruikers van Booking.com vooral comfort en innovatieve verblijfservaringen waarderen.

Speciale Vermelding

Sommige campings zijn niet beoordeeld door ADAC of ANWB, maar hebben uitstekende scores op Google, Tripadvisor of Booking.com, en verdienen daarom een speciale vermelding:

  • Camping La Viorna – 4.6 op Google en 4.5 op Tripadvisor
  • Camping Itxaspe – 4.7 op Google en 4.5 op Tripadvisor
  • Camping Ramales – 9.0 op Booking.com (620 beoordelingen)
  • Costa del Sol Glamping Village – 9.1 op Booking.com
  • Camping Colombres – 9.1 op Booking.com

Deze campings zijn door gebruikers erg hoog gewaardeerd, ondanks dat ze geen officiële inspecties hebben, wat hun kwaliteit en de tevredenheid van de bezoekers bevestigt.

Eindconclusie: De 10 Beste Campings van Spanje in 2025

Op basis van de twee analyses zijn de meest opvallende campings, rekening houdend met alle platforms en scores, de volgende:

1. Camping Aquarius (Costa Brava)

Camping Aquarius, een van de top 10 campings van Spanje

Gelegen in een bevoorrechte natuurlijke omgeving aan de Middellandse Zee, is deze camping een referentie op het gebied van kwaliteit en service. Met een perfecte score van 5 bij ADAC en ANWB valt hij op door zijn familiale sfeer, ruime kampeerplaatsen en activiteiten voor alle leeftijden. Zijn hoge waardering op Google (4.5 met bijna 2000 beoordelingen) maakt hem een veilige keuze voor de meest veeleisende campeerders.

2. Camping La Ballena Alegre Costa Brava (Sant Pere Pescador, Girona)

Camping La Ballena Alegre

Deze luxueuze camping biedt directe toegang tot een van de beste stranden van de Costa Brava. Hij valt op door zijn moderne faciliteiten, zijn aanbod aan watersporten en zijn hoogwaardige bungalowaccommodaties. Het grote aantal positieve beoordelingen op Google en Tripadvisor toont de tevredenheid van de klanten, die vooral de aandacht voor detail en de ontspannen sfeer waarderen.

3. Camping Amfora (Sant Pere Pescador, Girona)

Luchtfoto van Camping Àmfora met zwembaden en kampeerplaatsen
Camping Amfora

Met een uitstekende ligging aan de Catalaanse kust onderscheidt Camping Amfora zich door zijn enorme aanbod aan activiteiten, zowel voor kinderen als volwassenen. Van waterparken tot sportvelden, deze camping garandeert een complete ervaring voor bezoekers. Zijn perfecte scores bij ADAC en ANWB, samen met zijn populariteit op Google en Tripadvisor, bevestigen hem als een van de beste opties van het land.

4. Camping Las Dunas (Sant Pere Pescador, Girona)

Mejor camping de catalunya - camping las dunas

Nog een grote referentie aan de Costa Brava, deze camping is beroemd om zijn uitstekende ligging aan een strand met goudkleurig zand en kristalhelder water. Las Dunas combineert de rust van een natuurlijke omgeving met de moderniteit van zijn faciliteiten, met onder meer zwembaden, een grote supermarkt en diverse eetgelegenheden. Zijn hoge score op Google (4.4 met meer dan 3000 beoordelingen) toont zijn constante kwaliteit.

5. Camping Les Medes (L’Estartit, Girona)

Camping Les Medes, l'Estartit, een topcamping in Spanje

Gelegen op een bevoorrechte plek bij de Medes-eilanden, valt deze camping op als ideale bestemming voor liefhebbers van duiken en natuur. Les Medes staat bekend om zijn inzet voor duurzaamheid en respect voor het milieu, en biedt een ecologischere ervaring zonder comfort te verliezen. Zijn score op Google (4.6) en Tripadvisor (4.5) bevestigen zijn uitmuntendheid.

6. Camping & Resort Sangulí (Salou, Tarragona)

Camping Sanguli Salou, met themazwembaden

Een van de populairste en grootste campings van Spanje, Sangulí combineert de ervaring van een traditionele camping met die van een luxeresort. Zijn ruime aanbod aan themazwembaden, restaurants en avondshows maken hem een perfecte keuze voor gezinnen. Het indrukwekkende aantal beoordelingen op Google (bijna 9000) en zijn score bij ADAC en ANWB (5) bevestigen hem als een van de beste campingbestemmingen van Spanje.

7. Playa Montroig Camping Resort (Mont-roig del Camp, Tarragona)

Playa Montroig, een van de beste campingresorts van Spanje

Deze camping valt op door zijn bevoorrechte ligging direct aan het strand en zijn uitstekende faciliteiten. Met een groot aanbod aan entertainment, een spa en meerdere restaurants is hij ideaal voor wie op zoek is naar een balans tussen rust en plezier. Zijn erkenning bij ADAC, ANWB en de online beoordelingsplatforms maken hem een referentie aan de Costa Dorada.

8. La Marina Resort by Samay (Alicante)

Camping La Marina by Samay, in Elche (Alicante), een van de beste campings van Spanje

Dit vakantiecomplex biedt een premium campingervaring, met moderne accommodaties, waterparken en een compleet wellness- & spacentrum. Zijn populariteit op Google (4.3 met meer dan 8000 beoordelingen) en zijn focus op comfort laten hem opvallen tegenover andere opties in de regio Valencia. Het is een ideale bestemming voor wie een camping zoekt met alle gemakken van een resort.

9. Alannia Costa Blanca (Crevillente, Alicante)

Camping Alannia Costa Blanca Resort in Crevillente, Alicante

Beschouwd als een van de beste camping-resorts van het land, biedt Alannia Costa Blanca een infrastructuur van topniveau, met grote zwembaden, kwaliteitsrestaurants en dagelijkse activiteiten voor het hele gezin. Zijn uitstekende scores op Google (4.3 met meer dan 7000 beoordelingen) en Tripadvisor (4.5) weerspiegelen de tevredenheid van de bezoekers, die de netheid en de klantvriendelijkheid van het personeel prijzen.

10. Camping La Siesta Salou Resort & Camping (Salou, Tarragona)

Camping La Siesta Salou Resort, een topcamping in Spanje

Gelegen in een van de belangrijkste toeristische zones van de Costa Dorada, biedt La Siesta Salou Resort & Camping een kampeerervaring met een vleugje resort, ideaal voor gezinnen en koppels. De faciliteiten omvatten grote zwembaden met glijbanen, kinderanimatie, restaurants en een uitstekende nabijheid van PortAventura en de stranden van Salou.

De hoge scores op Google (4.4), Tripadvisor (4.5) en Booking.com (8.6) tonen dat dit een bestemming is die erg gewaardeerd wordt door gebruikers, zowel om het comfort als om de levendige sfeer en de uitstekende prijs-kwaliteitverhouding.

Speciale vermelding voor de campings met grote erkenning op Booking.com, vooral de glampings Glamping Do Mar, Tranquilo Glamping en La Noguera Camping, die de beoordelingen op dat platform aanvoeren.

Gemiddelde prijs van de beste Campings van Spanje

Hieronder vindt u een tabel met de gemiddelde prijs voor een verblijf van 7 nachten in de zomer voor een gezin van 2 volwassenen en 2 kinderen in de beste campings van Spanje, met onderscheid tussen bungalow en kampeerplaats:

CampingPrijs Bungalow (7 nachten)Prijs Kampeerplaats (7 nachten)
Camping Aquarius1.400 €350 €
Camping La Ballena Alegre Costa Brava1.750 €420 €
Camping Amfora1.600 €385 €
Camping Las Dunas1.500 €400 €
Camping Les Medes1.300 €360 €
Camping & Resort Sangulí1.800 €450 €
Playa Montroig Camping Resort1.900 €470 €
La Marina Resort1.700 €430 €
Alannia Costa Blanca1.600 €410 €
Camping La Siesta Salou Resort & Camping1.650 €400 €

Belangrijke opmerkingen:

  • Prijsvariatie: De vermelde prijzen zijn indicatief en kunnen variëren afhankelijk van het specifieke seizoen, de exacte locatie binnen de camping, het type bungalow of kampeerplaats en de geldende promoties op het moment van reserveren.
  • Inbegrepen diensten: Sommige campings kunnen extra diensten in de prijs opnemen, zoals toegang tot waterparken, recreatieve activiteiten, kinderclubs, enz. Het is aan te raden om bij het boeken te controleren welke diensten zijn inbegrepen.
  • Annulerings- en vroegboekbeleid: Veel campings bieden kortingen voor vroege boekingen of flexibel annuleringsbeleid. Het is aan te raden deze voorwaarden te controleren voordat u de boeking bevestigt.

Voor nauwkeurigere en actuele informatie wordt aangeraden rechtstreeks contact op te nemen met elke camping of hun officiële websites te bezoeken.

Beste campings van Spanje voor kinderen

Camping & Resort Sangulí (Salou, Tarragona): Deze camping valt op door zijn gezinsvriendelijke faciliteiten, met speeltuinen, themazwembaden en een animatieteam dat zich richt op de kleintjes. Zijn hoge scores op verschillende platforms weerspiegelen de tevredenheid van de bezoekers:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.5 (8,839 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (1,794 beoordelingen)

La Marina Resort (Alicante): Biedt een breed aanbod aan activiteiten voor kinderen, waaronder zwembaden met glijbanen, kinderclubs en familievoorstellingen. Zijn scores zijn:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.3 (8,249 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (3,556 beoordelingen)

Alannia Costa Blanca (Crevillente, Alicante): Dit resort heeft moderne faciliteiten, waterparken en entertainmentprogramma's voor alle leeftijden, en is ideaal voor gezinnen met kinderen. Zijn beoordelingen weerspiegelen zijn kwaliteit:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.3 (7,048 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4.5 (2,014 beoordelingen)

Camping La Ballena Alegre Costa Brava (Sant Pere Pescador, Girona): Biedt watersportactiviteiten, zwembaden en speelzones, en is een uitstekende keuze voor gezinnen die plezier aan de zee zoeken. Zijn scores zijn:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.5 (3,395 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (272 beoordelingen)

Camping Amfora (Sant Pere Pescador, Girona): Deze camping biedt talloze activiteiten voor kinderen, van zwembaden tot workshops en voorstellingen, en garandeert onvergetelijke familievakanties. Zijn beoordelingen zijn:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.4 (2,958 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4.5 (559 beoordelingen)

Beste campings van Spanje aan het strand

Camping Aquarius (Sant Pere Pescador, Girona): Gelegen aan een uitgestrekt strand aan de Costa Brava, is deze camping ideaal voor zeeliefhebbers en biedt watersportactiviteiten voor alle leeftijden. Zijn scores zijn:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.5 (1,947 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4.5 (100 beoordelingen)

Camping Las Dunas (Sant Pere Pescador, Girona): Met directe toegang tot een strand met fijn zand, biedt deze camping moderne faciliteiten en watersportactiviteiten, perfect voor een vakantie aan de zee. Zijn beoordelingen weerspiegelen zijn uitmuntendheid:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.4 (3,205 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (349 beoordelingen)

Playa Montroig Camping Resort (Mont-roig del Camp, Tarragona): Dit resort biedt directe toegang tot het strand, ruime kampeerplaatsen en een gevarieerd aanbod aan watersportactiviteiten, en is een uitstekende keuze voor wie van de zee wil genieten. Zijn scores zijn:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4.3 (5,409 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (1,219 beoordelingen)

Camping Playa Joyel (Noja, Cantabrië): Gelegen direct aan het strand aan de Cantabrische kust, combineert deze camping natuur en zee, en biedt een unieke ervaring aan zijn bezoekers. Zijn beoordelingen zijn:

  • ADAC: 4
  • ANWB: 4
  • Google: 4.3 (3,460 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (539 beoordelingen)

Camping Nautic Almata (Castelló d'Empúries, Girona): Gelegen in het Natuurpark Aiguamolls de l'Empordà met directe toegang tot een uitgestrekt strand, is deze camping perfect om te genieten van de zee, watersportactiviteiten en een unieke natuurlijke omgeving. Zijn scores zijn:

  • ADAC: 4.5
  • ANWB: 4.5
  • Google: 4.3 (1,846 beoordelingen)
  • Tripadvisor: 4 (138 beoordelingen)

Belangrijkste prijzen en certificeringen voor campings

Bij het kiezen van de beste campings van Spanje zijn erkenningen en certificeringen essentieel om de kwaliteit en uitmuntendheid van de accommodatie te waarborgen. Er bestaan nationale en internationale prijzen die de inzet en kwaliteit van campings erkennen, en certificeringen die hun betrokkenheid bij kwaliteit, duurzaamheid en klanttevredenheid bevestigen.

Meest prestigieuze prijzen voor campings

  • ANWB-prijzen: De ANWB (Koninklijke Nederlandse Toeristenbond), gevestigd in Nederland, kent jaarlijks prijzen toe die de beste campings van Europa onderscheiden, in verschillende categorieën zoals «Beste Familiecamping» of «Beste Camping met Zwembaden en Animatie».
  • ADAC-prijzen: Toegekend door de Duitse automobielclub ADAC, waarderen deze prijzen vooral de kwaliteit van de faciliteiten, de klantenservice en het activiteitenaanbod.
  • ACSI-prijzen: Bekend van zijn toonaangevende campinggids in Europa, erkennen de ACSI-prijzen campings die een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding bieden, en benadrukken ze ook specifieke kenmerken zoals innovatie of duurzaamheid.
  • Camping.info-prijzen: Gebaseerd op de meningen van duizenden echte gebruikers, bekronen deze prijzen campings met hoge beoordelingen en bewezen tevredenheid.

Meest relevante certificeringen

  • Q de Calidad Turística: Dit Spaanse certificaat, toegekend door het ICTE (Instituto para la Calidad Turística Española), garandeert hoge normen op het gebied van kwaliteit, service en toeristisch beheer. Camping Armanello heeft dit certificaat al 15 jaar.
  • S de Sostenibilidad: Recent certificaat, gecreëerd door het ICTE, om bedrijven te erkennen die zich inzetten voor duurzame en milieuverantwoorde praktijken. Camping Armanello is hierin een pionier geweest sinds de invoering, 3 jaar geleden.
  • ISO 9001 (Kwaliteitsmanagement): Bevestigt een efficiënt beheer dat gericht is op klanttevredenheid via gecontroleerde en herziene processen.
  • ISO 14001 (Milieubeheer): Certificeert de betrokkenheid van de camping bij het milieu, met garanties voor duurzame en milieuvriendelijke praktijken.
  • EMAS (Eco-Management and Audit Scheme): Europees certificaat dat uitmuntendheid in milieubeheer erkent via periodieke en transparante audits.
  • Biosphere Responsible Tourism: Erkent campings die strenge criteria toepassen op het gebied van toeristische duurzaamheid, sociale verantwoordelijkheid en bescherming van de natuurlijke omgeving.

De meest opvallende campings in Spanje in 2025 combineren bevoorrechte ligging, uitstekende faciliteiten en consistente beoordelingen op de belangrijkste beoordelingsplatforms. De beste in het algemeen blijven de grote klassiekers zoals Camping Aquarius, La Ballena Alegre, Amfora en Sangulí, terwijl La Marina Resort en Alannia Costa Blanca opvallen door hun resortachtige aanpak met luxediensten.

Toch heeft de analyse van Booking.com nieuwe trends in de campingindustrie aan het licht gebracht, waarbij glampingopties en kleinere campings met een focus op comfort en exclusiviteit aan populariteit winnen. Voorbeelden zoals Glamping Do Mar, Tranquilo Glamping en Costa del Sol Glamping Village laten zien dat outdoor toerisme evolueert naar meer gepersonaliseerde en hoogwaardige ervaringen.

Daarom blijven traditionele campings wel de eerste keuze voor gezinnen en liefhebbers van het klassieke kamperen, maar glampingopties komen naar voren als een premium alternatief voor wie een comfortabelere en exclusievere ervaring in de natuur zoekt.

JDV

Geschreven door

Juan Delgado Villena

Directeur van Camping Armanello

Toerismeprofessional met ervaring in de leiding en het beheer van campings aan de Costa Blanca sinds 2008. Directeur van Camping Armanello en CEO van Deltia, hij combineert zijn kennis van Benidorm met toeristisch management en digitale transformatie.

4 reacties

  • EN
    Encarni26 de mayo de 2021

    Es una guía muy detallada que sin duda me ayudará a decidirme para estas vacaciones. Gracias

  • PA
    Patrik14 de junio de 2021

    Muy muy bien hecho. Con mucha profesionalidad y respeto a los camping.

  • CA
    Camper18 de junio de 2021

    Muchas gracias Patrik. En los campings trabajan personas para hacer felices durante un tiempo a otras personas. Si hablamos de nuestros compañeros, siempre será desde el máximo rigor y profesionalidad.

  • VI
    Victor2 de abril de 2022

    Muy interesante Me ha ayudado mucho para tomar una decisión tan importante como son las vacaciones. ¡Muchas gracias!

Overtuigen we je?

Boek je verblijf in Benidorm