Campingverdenen

De beste campingplassene i Spania

✓ Oppdatert 2025 ✓ Ekspertanalyse. Oppdag de 10 beste campingplassene i Spania blant 1200 analyserte campingplasser med anmeldelser og vurderinger.

Publisert: · Oppdatert: · 17 min lesetid

✓ Siden Campingplass Armanello Vi vil gjerne bidra til å avklare for campingbrukere og de som tenker å være en som de er de beste campingplassene i Spania . Men vi vil være så objektive som vi kan, og vi vil trekke på de

✓ Hos Camping Armanello vil vi hjelpe alle som allerede er campister, og oppmuntre de som ikke vet at de er det ennå. I denne «guiden» eller analysen snakker vi om de mest fremtredende campingplassene i Spania. Vi forsøker å være så upartiske som mulig, og for å oppnå dette baserer vi oss på ekte meninger fra campister og brukere generelt, og bruker kunstig intelligens for å lese disse dataene.

Beste campingplasser i Spania, basert på ekte vurderinger og anmeldelser

I arbeidet med rangeringen har vi lagt merke til at begrepene Glamping og Camping Resort blir stadig mer populære. Dette har vi allerede omtalt i tidligere innlegg. Denne gangen fokuserer vi på hvordan vi satte sammen listen over de beste campingplassene i Spania.

  1. Vi gikk gjennom plattformer som Pincamp.de (tidligere ADAC), ANWB.nl, GoogleMaps og Tripadvisor.
  2. Vi velger campingplasser med mer enn X anmeldelser, avhengig av plattformen. Vi tror at 10 anmeldelser foreløpig ikke gir tilstrekkelig troverdighet.
  3. Vi samler alle data fra inspektører og brukere i en tabell, med unntak av Booking.com.
  4. Mange store og kjente campingplasser er ikke på Booking.com og ville derfor ikke hatt en vurdering, noe som ville forvrengt gjennomsnittsscoren.
  5. Når vi har all dataen, ber vi kunstig intelligens analysere tabellene, med all informasjonen ovenfor, og også nevne campingplasser som ikke er inspisert, men som har gode brukervurderinger.

**Vi håper våre kolleger i bransjen ikke tar dette ille opp, siden det er mulig vi har utelatt en campingplass. Vi beklager på forhånd.

DATATABELL: ADAC, ANWB, GOOGLE OG TRIPADVISOR

CAMPINGPLASSENS NAVNACSI INSPEKTØRVURDERINGANWB INSPEKTØRVURDERINGGOOGLE-VURDERINGANTALL GOOGLE-ANMELDELSERADAC/ANWB KUNDEVURDERINGTRIPADVISOR-VURDERINGANTALL TRIPADVISOR-ANMELDELSER
Camping Nautic Almata54,54,418144,83,5126
Camping Las Palmeras Costa Brava4,54,54,511164,74,5273
Camping Mas Nou44,54,415564,74,5135
Camping Aquarius554,519474,64,5100
Camping Begur44,54,412814,64214
Camping La Ballena Alegre Costa Brava554,533954,64272
Camping Amfora554,429584,54,5559
Camping Playa Brava4,54,54,311184,54526
Camping Kiko Park54,54,124814,53,5255
Camping Las Dunas554,432054,54349
Camping Playa Barà4,54,54,330744,54526
Camping Joan Bungalow Park444,332994,341922
Camping Las Palmeras4,544,314004,44437
Camping La Torre del Sol54,5444824,33,5761
Camping & Resort Sangulí554,588394,341794
Playa Montroig Camping Resort554,354094,241219
Alannia Costa Blanca554,370484,24,52014
La Marina Resort by Samay554,382494,243556
Bravoplaya Camping Resort544,440434,13,5270
El Delfín Verde54,54,1531743,51110
Camping Pinar San José4,419943,5190
ALANNIA GUARDAMAR554,33993,84,51102
Camping Las Lomas44,54,517244,34,5534
La Siesta Salou Resort & Camping4,54,54,4270554,51400
Camping Armanello444,412384,84,5325
Camping Bella Terra4,54,54,321183,94427
Camping Bungalows Mirador De Cabañeros4,5111944,5248
Camping La Viorna3,53,54,6155254,5287
Camping Itxaspe3,53,54,779644,5374
Camping El Astral444,421843,34,5819
Camping Els Roures4,411404,5485
Camping Las Palmeras Costa Brava4,54,54,511164,74,5273
Camping Bungalows Altomira3,53,54,324934563
Devesa Gardens Camping & Bungalows4,54,542702341163
Camping Les Medes554,613194,74,5350
Camping Gavín44,3153443,541
Camping Las Corralizas4,619434,5580
Camping Lago Barasona44,54,518434,5495
Camping Vall de Camprodon44,414494,5417
Alannia Costa Dorada3424653,341008
Campingred Cabo de Gata3,543,917603,64734
Camping L’Amfora554,429584,54,5559
Camping Playa Joyel444,334604,54539
Alannia Els Prats Camping & Resort4,54,5435054871

DATATABELL: BOOKING.COM

CAMPINGPLASSENS NAVNVURDERINGANTALL ANMELDELSERBRUKERNES KOMFORTSCOREBRUKERNES SLUTTSCORE
GLAMPING DO MARExcepcional281Confort 9,79,5
Bungalows LaspaúlesFantástico74Confort 9,49,4
Tranquilo GlampingFantástico246Confort 9,59,3
CAMPING LA ZARAPICA – Palacios del SilFantástico176Confort 9,19,3
La Noguera CampingFantástico77Confort 9,49,2
CAMPING RAMALESFantástico620Confort 9,09,1
Camping Vila de SarriaFantástico457Confort 9,19
Camping-Bungalows Ciudad de AlbarracínFantástico196Confort 8,79
Camping SolauFabuloso432Confort 8,98,9
Costa del Sol Glamping VillageFabuloso327Confort 9,18,9
Càmping Organyà ParkFabuloso285Confort 8,98,9
Camping ColombresFabuloso195Confort 9,18,9
Camping LlavorsiFabuloso112Confort 8,78,9
Tamarit Beach ResortFabuloso607Confort 8,88,8
Camping Pla de la TorreFabuloso406Confort 9,28,8
Camping ArmanelloFabuloso372Confort 8,88,8
Camping Caravaning CuencaFabuloso267Confort 8,68,8
Camping AnetoFabuloso221Confort 8,58,8
Camping & Bungalows LeagiFabuloso202Confort 9,08,8
Camping Cañones de Guara y FormigaFabuloso119Confort 8,58,8
Camping Estival Torre de la MoraFabuloso1.973Confort 8,58,7
Camping Roca GrossaFabuloso642Confort 8,58,7
Cabañas Mirador de ÉzaroFabuloso396Confort 9,18,7
Camping Arena BlancaFabuloso332Confort 8,88,7
Camping las CatalinasFabuloso296Confort 8,88,7
Camping Al-BerekaFabuloso270Confort 8,78,7
Camping La FundicionFabuloso244Confort 8,88,7
Camping Fonts del AlgarFabuloso183Confort 8,68,7
Camping & Bungalows Platja BravaFabuloso143Confort 9,18,7
Bungalows CantiaFabuloso113Confort 8,88,7
Camping VictoriaFabuloso102Confort 8,98,7
Bungalows Mar Menor, paz a orillas del marFabuloso66Confort 9,38,7
Camping El GarroferFabuloso2.559Confort 8,68,6
Camping CaledoniaFabuloso1.578Confort 8,68,6
Bungalows y Mobil Homes Camping RegioFabuloso909Confort 8,48,6
EL DELFÍN VERDE RESORTS – Platja d’AroFabuloso611Confort 9,08,6
La Siesta Salou Resort & CampingFabuloso560Confort 8,68,6
Camping UrbionFabuloso374Confort 8,68,6
Oasis Country ParkFabuloso226Confort 8,58,6
Camping Alicante ImperiumFabuloso193Confort 8,68,6
TAIGA Lake CaspeFabuloso182Confort 8,78,6
Camping Reina IsabelFabuloso138Confort 8,38,6
La Masia BG parcFabuloso81Confort 8,88,6
Camping CovadongaFabuloso61Confort 8,88,6
GoogleFacebookTripadvisorADACBooking.com
Camping Armanello 2025 (mars)4,44,44,548.8

Her vil vi gjerne fremheve arbeidet til hele teamet på campingplassen vår. Selv om vi er en liten familiecamping, har vi gode vurderinger. Vi kan ikke konkurrere med de 10 beste campingplassene i Spania, og det er heller ikke målet vårt, men vi fortsetter å drømme takket være vurderingene fra de som besøker oss.

Campingplassene i henhold til AI

Etter å ha analysert de foregående tabellene med kunstig intelligens, har vi fått resultater for hver datagruppe, samt noen spesielle omtaler.

Beste campingplasser i henhold til vurderingene fra ADAC, ANWB, Google og Tripadvisor

Basert på vurderingene fra ADAC og ANWB, samt antallet og kvaliteten på anmeldelser på Google og Tripadvisor, er de beste campingplassene i Spania i 2025:

CampingADACANWBGoogleTripadvisor
Camping Aquarius554.5 (1947 reseñas)4.5 (100 reseñas)
Camping La Ballena Alegre Costa Brava554.5 (3395 reseñas)4 (272 reseñas)
Camping Amfora554.4 (2958 reseñas)4.5 (559 reseñas)
Camping Las Dunas554.4 (3205 reseñas)4 (349 reseñas)
Camping Les Medes554.6 (1319 reseñas)4.5 (350 reseñas)
Camping & Resort Sangulí554.5 (8839 reseñas)4 (1794 reseñas)
Playa Montroig Camping Resort554.3 (5409 reseñas)4 (1219 reseñas)
La Marina Resort554.3 (8249 reseñas)4 (3556 reseñas)
Alannia Costa Blanca554.3 (7048 reseñas)4.5 (2014 reseñas)
Camping Playa Joyel444.3 (3460 reseñas)4 (539 reseñas)

Disse campingplassene utmerker seg ved sin kombinasjon av offisielle inspeksjoner og høye brukervurderinger på ulike plattformer.

Beste campingplasser i henhold til Booking.com

Booking.com-tabellen gir et utfyllende perspektiv, med campingplasser valgt ut fra sine høye vurderinger og et minimum på 60 anmeldelser. De 10 beste campingplassene på denne plattformen er:

  1. Glamping Do Mar – Vurdering: 9,7 (281 anmeldelser)
  2. Tranquilo Glamping – Vurdering: 9,5 (246 anmeldelser)
  3. Bungalows Laspaúles – Vurdering: 9,4 (74 anmeldelser)
  4. La Noguera Camping – Vurdering: 9,4 (77 anmeldelser)
  5. Camping Pla de la Torre – Vurdering: 9,2 (406 anmeldelser)
  6. Costa del Sol Glamping Village – Vurdering: 9,1 (327 anmeldelser)
  7. Camping Colombres – Vurdering: 9,1 (195 anmeldelser)
  8. Cabañas Mirador de Ézaro – Vurdering: 9,1 (396 anmeldelser)
  9. Camping Ramales – Vurdering: 9,0 (620 anmeldelser)
  10. Camping & Bungalows Leagi – Vurdering: 9,0 (202 anmeldelser)

Her merker vi oss at mange glampingplasser er representert, noe som tyder på at Booking.com-brukere spesielt verdsetter komfort og nyskapende overnattingsopplevelser.

Spesiell omtale

Noen campingplasser er ikke vurdert av ADAC eller ANWB, men har utmerkede vurderinger på Google, Tripadvisor eller Booking.com, og fortjener derfor en spesiell anerkjennelse:

  • Camping La Viorna – 4,6 på Google og 4,5 på Tripadvisor
  • Camping Itxaspe – 4,7 på Google og 4,5 på Tripadvisor
  • Camping Ramales – 9,0 på Booking.com (620 anmeldelser)
  • Costa del Sol Glamping Village – 9,1 på Booking.com
  • Camping Colombres – 9,1 på Booking.com

Disse campingplassene er svært høyt verdsatt av brukerne, selv om de ikke har offisielle inspeksjoner, noe som styrker inntrykket av deres kvalitet og gjestetilfredshet.

Endelig konklusjon: De 10 beste campingplassene i Spania i 2025

Basert på begge analysene er de mest fremtredende campingplassene, når man tar alle plattformer og vurderinger i betraktning:

1. Camping Aquarius (Costa Brava)

Camping Aquarius, blant Spanias 10 beste campingplasser

Beliggende i et privilegert naturomgivelse ved Middelhavet, er denne campingplassen et referansepunkt for kvalitet og service. Med en perfekt vurdering på 5 fra ADAC og ANWB, utmerker den seg med sin familievennlige atmosfære, romslige tomter og aktiviteter for alle aldre. Den høye vurderingen på Google (4,5 med nesten 2000 anmeldelser) gjør den til et trygt valg for de mest kravstore campistene.

2. Camping La Ballena Alegre Costa Brava (Sant Pere Pescador, Girona)

Camping La Ballena Alegre

Denne luksuscampingen har direkte tilgang til en av de beste strendene på Costa Brava. Den utmerker seg med moderne fasiliteter, et bredt utvalg av vannsport og høystandard bungalower. Det store antallet positive anmeldelser på Google og Tripadvisor viser kundenes tilfredshet, og de setter spesielt pris på oppmerksomheten på detaljer og det avslappede miljøet.

3. Camping Amfora (Sant Pere Pescador, Girona)

Luftfoto av Camping Àmfora med bassenger og campingplasser
Camping Amfora

Med en utmerket beliggenhet på den katalanske kysten, utmerker Camping Amfora seg med sitt enorme utvalg av aktiviteter, både for barn og voksne. Fra vannparker til idrettsbaner, denne campingplassen garanterer en komplett opplevelse for de besøkende. De perfekte vurderingene fra ADAC og ANWB, sammen med populariteten på Google og Tripadvisor, befester den som et av de beste alternativene i landet.

4. Camping Las Dunas (Sant Pere Pescador, Girona)

Mejor camping de catalunya - camping las dunas

Et annet stort referansepunkt på Costa Brava, denne campingplassen er kjent for sin utmerkede beliggenhet ved en gyllen sandstrand med krystallklart vann. Las Dunas kombinerer roen fra naturomgivelsene med moderne fasiliteter, og tilbyr alt fra svømmebassenger til et stort supermarked og mange matopplevelser. Den høye vurderingen på Google (4,4 med over 3000 anmeldelser) viser dens jevne kvalitet.

5. Camping Les Medes (L’Estartit, Girona)

Camping Les Medes i l'Estartit, en av landets beste campingplasser

Beliggende på et privilegert sted nær Medes-øyene, utmerker denne campingplassen seg som et ideelt reisemål for dykke- og naturentusiaster. Les Medes er kjent for sitt engasjement for bærekraft og respekt for miljøet, og tilbyr en mer miljøvennlig opplevelse uten å gå på bekostning av komfort. Vurderingen på Google (4,6) og Tripadvisor (4,5) bekrefter dens fortreffelighet.

6. Camping & Resort Sangulí (Salou, Tarragona)

Camping Sanguli Salou, med temabasseng

En av de mest populære og største campingplassene i Spania, Sangulí kombinerer opplevelsen av en tradisjonell campingplass med den av et luksusresort. Det brede utvalget av temabassenger, restauranter og kveldsshow gjør den til et perfekt valg for familier. Det imponerende antallet anmeldelser på Google (nesten 9000) og vurderingen fra ADAC og ANWB (5) befester den som ett av de beste campingreisemålene i Spania.

7. Playa Montroig Camping Resort (Mont-roig del Camp, Tarragona)

Playa Montroig, en av de beste campingresortene i Spania

Denne campingplassen utmerker seg med sin privilegerte beliggenhet i første strandlinje og sine fasiliteter av høy kvalitet. Med et stort underholdningstilbud, et spa og flere restauranter, er den ideell for de som søker en balanse mellom avslapning og moro. Anerkjennelsen fra ADAC, ANWB og anmeldelsesplattformene på nett gjør den til et referansepunkt på Costa Dorada.

8. La Marina Resort by Samay (Alicante)

Camping La Marina by Samay i Elche (Alicante), en av Spanias beste campingplasser

Dette turistkomplekset tilbyr en premium campingopplevelse, med moderne overnatting, vannparker og et komplett velvære- og spasenter. Populariteten på Google (4,3 med over 8000 anmeldelser) og fokuset på komfort gjør at det utmerker seg blant andre alternativer i Valencia-regionen. Det er et ideelt reisemål for de som søker en campingplass med alle fasilitetene til et resort.

9. Alannia Costa Blanca (Crevillente, Alicante)

Camping Alannia Costa Blanca Resort i Crevillente, Alicante

Betraktet som et av de beste camping-resortene i landet, tilbyr Alannia Costa Blanca infrastruktur av høy klasse, med store svømmebassenger, restauranter av god kvalitet og daglige aktiviteter for hele familien. De utmerkede vurderingene på Google (4,3 med over 7000 anmeldelser) og Tripadvisor (4,5) gjenspeiler de besøkendes tilfredshet, som fremhever renholdet og personalets vennlighet.

10. Camping La Siesta Salou Resort & Camping (Salou, Tarragona)

Camping La Siesta Salou Resort, en av Spanias beste campingplasser

Beliggende i et av de viktigste turistområdene på Costa Dorada, tilbyr La Siesta Salou Resort & Camping en campingopplevelse med et touch av resort, ideell for familier og par. Fasilitetene inkluderer store svømmebassenger med sklier, barneanimasjon, restauranter og en uslåelig nærhet til PortAventura og strendene i Salou.

De høye vurderingene på Google (4,4), Tripadvisor (4,5) og Booking.com (8,6) viser at dette er et reisemål som er svært godt likt av brukerne, både for komforten og den livlige atmosfæren, samt det gode forholdet mellom pris og kvalitet.

Spesiell omtale til campingplassene med stor anerkjennelse på Booking.com, spesielt glampingplassene Glamping Do Mar, Tranquilo Glamping og La Noguera Camping, som leder vurderingene på denne plattformen.

Gjennomsnittspris for de beste campingplassene i Spania

Nedenfor finner du en tabell med den omtrentlige gjennomsnittsprisen for et 7-netters sommeropphold for en familie med 2 voksne og 2 barn på de beste campingplassene i Spania, med forskjell mellom bungalow og tomt:

CampingPris bungalow (7 netter)Pris tomt (7 netter)
Camping Aquarius1.400 €350 €
Camping La Ballena Alegre Costa Brava1.750 €420 €
Camping Amfora1.600 €385 €
Camping Las Dunas1.500 €400 €
Camping Les Medes1.300 €360 €
Camping & Resort Sangulí1.800 €450 €
Playa Montroig Camping Resort1.900 €470 €
La Marina Resort1.700 €430 €
Alannia Costa Blanca1.600 €410 €
Camping La Siesta Salou Resort & Camping1.650 €400 €

Viktige notater:

  • Prisvariasjon: De nevnte prisene er omtrentlige og kan variere avhengig av sesong, nøyaktig plassering på campingplassen, type bungalow eller tomt som er valgt, og kampanjer som gjelder på bestillingstidspunktet.
  • Inkluderte tjenester: Noen campingplasser kan inkludere tilleggstjenester i prisen, som tilgang til vannparker, fritidsaktiviteter, barneklubber osv. Det er lurt å kontrollere hvilke tjenester som er inkludert ved bestilling.
  • Avbestillingspolicy og tidligbestilling: Mange campingplasser tilbyr rabatt for tidligbestilling eller flexible avbestillingsvilkår. Vi anbefaler å kontrollere disse vilkårene før bestillingen bekreftes.

For å få mer nøyaktig og oppdatert informasjon anbefaler vi å kontakte hver campingplass direkte eller besøke deres offisielle nettsider.

Beste campingplasser i Spania for barn

Camping & Resort Sangulí (Salou, Tarragona): Denne campingplassen utmerker seg med sine familievennlige fasiliteter, med lekeplasser, temabassenger og et dedikert animasjonsteam for de minste. De høye vurderingene på ulike plattformer gjenspeiler gjestenes tilfredshet:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,5 (8 839 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (1 794 anmeldelser)

La Marina Resort (Alicante): Tilbyr et bredt spekter av aktiviteter for barn, inkludert svømmebassenger med sklier, barneklubber og familieshow. Vurderingene er:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,3 (8 249 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (3 556 anmeldelser)

Alannia Costa Blanca (Crevillente, Alicante): Dette resortet har moderne fasiliteter, vannparker og underholdningsprogrammer for alle aldre, og er ideelt for familier med barn. Vurderingene gjenspeiler kvaliteten:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,3 (7 048 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4,5 (2 014 anmeldelser)

Camping La Ballena Alegre Costa Brava (Sant Pere Pescador, Girona): Tilbyr vannaktiviteter, svømmebassenger og leke­områder, og er et utmerket alternativ for familier som søker moro ved havet. Vurderingene er:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,5 (3 395 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (272 anmeldelser)

Camping Amfora (Sant Pere Pescador, Girona): Denne campingplassen tilbyr mange aktiviteter for barn, fra svømmebassenger til verksteder og show, og garanterer en uforglemmelig familieferie. Vurderingene er:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,4 (2 958 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4,5 (559 anmeldelser)

Beste campingplasser i Spania ved stranden

Camping Aquarius (Sant Pere Pescador, Girona): Beliggende på en vidstrakt strand på Costa Brava, er denne campingplassen ideell for havelskere og tilbyr vannaktiviteter for alle aldre. Vurderingene er:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,5 (1 947 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4,5 (100 anmeldelser)

Camping Las Dunas (Sant Pere Pescador, Girona): Med direkte tilgang til en finsandet strand, tilbyr denne campingplassen moderne fasiliteter og nautiske aktiviteter, perfekt for en ferie ved havet. Vurderingene gjenspeiler dens fortreffelighet:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,4 (3 205 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (349 anmeldelser)

Playa Montroig Camping Resort (Mont-roig del Camp, Tarragona): Dette resortet har direkte tilgang til stranden, romslige tomter og et bredt utvalg av vannaktiviteter, og er et fremtredende alternativ for de som vil nyte havet. Vurderingene er:

  • ADAC: 5
  • ANWB: 5
  • Google: 4,3 (5 409 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (1 219 anmeldelser)

Camping Playa Joyel (Noja, Cantabria): Beliggende i første strandlinje på den kantabriske kysten, kombinerer denne campingplassen natur og hav, og gir de besøkende en unik opplevelse. Vurderingene er:

  • ADAC: 4
  • ANWB: 4
  • Google: 4,3 (3 460 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (539 anmeldelser)

Camping Nautic Almata (Castelló d’Empúries, Girona): Beliggende i naturparken Aiguamolls de l’Empordà med direkte tilgang til en vidstrakt strand, perfekt for å nyte havet, nautiske aktiviteter og et unikt naturmiljø. Vurderingene er:

  • ADAC: 4,5
  • ANWB: 4,5
  • Google: 4,3 (1 846 anmeldelser)
  • Tripadvisor: 4 (138 anmeldelser)

Viktigste priser og sertifiseringer for campingplasser

Når man skal velge de beste campingplassene i Spania, er priser og sertifiseringer avgjørende for å garantere kvaliteten og fortreffeligheten til overnattingsstedet. Det finnes nasjonale og internasjonale priser som fremhever campingplassenes innsats og kvalitet, samt sertifiseringer som bekrefter deres forpliktelse til kvalitet, bærekraft og kundetilfredshet.

De mest prestisjetunge prisene for campingplasser

  • ANWB-priser: ANWB (Royal Dutch Touring Club), med hovedkontor i Nederland, deler årlig ut priser som fremhever de beste campingplassene i Europa, inkludert ulike kategorier som «Beste familiecamping» eller «Beste camping med bassenger og animasjon».
  • ADAC-priser: Delt ut av den tyske bilorganisasjonen ADAC, og disse prisene vektlegger spesielt kvaliteten på fasilitetene, kundeservice og tilgjengelige aktiviteter.
  • ACSI-priser: Kjent for sin ledende campingguide i Europa, ACSI-prisene anerkjenner virksomheter som tilbyr et utmerket forhold mellom pris og kvalitet, samt fremhever spesifikke egenskaper som innovasjon eller bærekraft.
  • Camping.info-priser: Basert på meningene fra tusenvis av reelle brukere, fremhever disse prisene campingplasser med høye vurderinger og dokumentert tilfredshet.

De mest relevante sertifiseringene

  • Q for turistkvalitet: Denne spanske sertifiseringen, gitt av ICTE (Instituttet for spansk turistkvalitet), garanterer høye standarder for kvalitet, service og turismeforvaltning. Camping Armanello har hatt den i 15 år.
  • S for bærekraft: Ny sertifisering opprettet av ICTE for å akkreditere virksomheter som er forpliktet til bærekraftige og miljøansvarlige praksiser. Camping Armanello har vært en pioner i implementeringen siden den ble opprettet for 3 år siden.
  • ISO 9001 (kvalitetsstyring): Bekrefter en effektiv forvaltning rettet mot kundetilfredshet gjennom kontrollerte og reviderte prosesser.
  • ISO 14001 (miljøstyring): Sertifiserer campingplassens forpliktelse til miljøet, og garanterer bærekraftige og respektfulle praksiser.
  • EMAS (Eco-Management and Audit Scheme): Europeisk sertifisering som anerkjenner fortreffelighet innen miljøstyring gjennom periodiske og transparente revisjoner.
  • Biosphere Responsible Tourism: Anerkjenner campingplasser som anvender strenge kriterier innen turistmessig bærekraft, sosialt ansvar og beskyttelse av naturmiljøet.

De mest fremtredende campingplassene i Spania i 2025 kombinerer privilegerte beliggenheter, utmerkede fasiliteter og jevne vurderinger på de viktigste anmeldelsesplattformene. De beste totalt sett er fortsatt de store klassikerne som Camping Aquarius, La Ballena Alegre, Amfora og Sangulí, mens La Marina Resort og Alannia Costa Blanca utmerker seg med sin resort-tilnærming med luksustjenester.

Analysen fra Booking.com har imidlertid avdekket nye trender i campingbransjen, der alternativer som glamping og mindre campingplasser med fokus på komfort og eksklusivitet vinner popularitet. Eksempler som Glamping Do Mar, Tranquilo Glamping og Costa del Sol Glamping Village viser at friluftsturisme utvikler seg mot mer personlige og eksklusive opplevelser.

Selv om de tradisjonelle campingplassene fortsatt er førstevalget for familier og klassiske campingentusiaster, vokser derfor glampingalternativene fram som et premiumalternativ for de som søker en mer komfortabel og eksklusiv opplevelse i naturen.

JDV

Skrevet av

Juan Delgado Villena

Daglig leder i Camping Armanello

Turismeprofesjonell med erfaring innen ledelse og drift av campingplasser på Costa Blanca siden 2008. Daglig leder i Camping Armanello og CEO i Deltia, han kombinerer sin kunnskap om Benidorm med turismeledelse og digital transformasjon.

4 kommentarer

  • EN
    Encarni26 de mayo de 2021

    Es una guía muy detallada que sin duda me ayudará a decidirme para estas vacaciones. Gracias

  • PA
    Patrik14 de junio de 2021

    Muy muy bien hecho. Con mucha profesionalidad y respeto a los camping.

  • CA
    Camper18 de junio de 2021

    Muchas gracias Patrik. En los campings trabajan personas para hacer felices durante un tiempo a otras personas. Si hablamos de nuestros compañeros, siempre será desde el máximo rigor y profesionalidad.

  • VI
    Victor2 de abril de 2022

    Muy interesante Me ha ayudado mucho para tomar una decisión tan importante como son las vacaciones. ¡Muchas gracias!

Klarer vi å overbevise deg?

Bestill oppholdet ditt i Benidorm